Van regels naar relaties
Uitkomsten pilot-onderzoek ‘Verpleegkundig specialist als Wzd-functionaris’ aangeboden aan minister
Geplaatst op 16 mei 2023 - Thema's: Onderzoek, Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
De Wzd-functionaris heeft een belangrijke rol in de Wet zorg en dwang (Wzd). Er is in de ouderenzorg echter een groot tekort aan Wzd- functionarissen. In een pilot van vier vvt-zorgorganisaties die samenwerken in de beweging Radicale vernieuwing zorg, is onderzocht welke rol de verpleegkundig specialist kan spelen als Wzd-functionaris. Uit twee onderzoeken blijkt dat juist deze beroepsgroep goed de rol van Wzd-functionaris kan vervullen. Omdat dit nu nog niet in de wet is opgenomen hebben we vanmiddag de minister om steun gevraagd. In de tussentijd gaan we in onze praktijken verder op de ingeslagen weg en passen we de onderzoeksinzichten verder toe.
‘Als mensen er voor elkaar zijn, is de meeste zorg overbodig’ | Op bezoek bij Het 8ste Werk
Geplaatst op 24 april 2023 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Kracht van kleine zorgorganisaties
Meer ruimte maken voor lokale zeggenschap, zodat mensen samen hun eigen oplossingen kunnen bedenken. En kunnen aangeven wat zij daarbij van collectieve voorzieningen nodig hebben. In 2023 bezoeken we plekken waar mensen lokaal invulling geven aan 'Waardevol leven'. We starten een dialoog - zonder dat het bij ‘alleen praten’ blijft - en vinden medestanders in de zoektocht naar verbinding. We beginnen bij Het 8ste Werk in Kampen: een initiatief waar mensen er voor elkaar zijn, waardoor de meeste zorg overbodig is.
Radicale vernieuwing zeggenschap: ‘De mensen zelf aan het stuur’
Geplaatst op 24 april 2023 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Kracht van kleine zorgorganisaties
Een bijzonder diverse groep mensen trok eind maart naar een inspirerende plek in Kampen: Het 8ste Werk. Aanleiding is de gevoelde maatschappelijke noodzaak om voorbij verschillende sectoren en vernieuwingsbewegingen te denken en doen. En een gedeelde droom: een samenleving creëren die draait om Waardevol leven. Waarin alles begint bij hoe mensen zelf willen leven. Om deze zoektocht te ondersteunen worden meer bezoeken gepland aan plekken in het land waar de lokale zeggenschap vernieuwd wordt.
Vernieuwers verder betrokken bij nieuw kwaliteitskader kwetsbare ouderen
Geplaatst op 28 maart 2023 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Na goed bezochte online bijeenkomsten haalde LOC Waardevolle zorg bij cliëntenraadsleden en betrokkenen uit beweging Radicale vernieuwing zorg op wat zij belangrijk vinden voor het nieuwe kwaliteitskader voor kwetsbare ouderen. De verschillende invalshoeken van de deelnemers zorgden voor dynamische uitwisselingen. Er werden veel ideeën, zorgen en wensen besproken. In dit bericht staan de belangrijkste uitkomsten van de gesprekken over de gewenste inhoud van een nieuw Kwaliteitskader. Het nieuwe kader ('kompas') is intussen ingediend bij het Zorginstituut en ook bij het vervolg worden we betrokken.
Onze aanbevelingen Wet zorg en dwang nu basis van wetswijziging
Geplaatst op 17 maart 2023 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Minister Helder (langdurige zorg en sport) heeft begin deze week aangegeven dat ze de Wet zorg en dwang aan gaat passen. Veel aanbevelingen uit ons actieteam ‘Vrijheid en veiligheid voor het levensgeluk van cliënten’ zijn terug te vinden in de plannen van de minister. We zijn blij met ook deze resultaten van drie jaar hard werken in de praktijk en vele gesprekken met VWS, inspectie en anderen.
Een samenleving creëren die draait om Waardevol leven
21 maart 2023
Geplaatst op 1 maart 2023 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Beweging verbreden en verdiepen
Hoe komen we tot een samenleving waarin mensen hun leven als betekenisvol ervaren, ook als zij zorg of ondersteuning nodig hebben? Bijvoorbeeld door in hun buurten en dorpen zelf te kunnen beslissen hoe zij willen (samen)leven, werken, wonen, leren en spelen? En waarbij organisaties, instanties en overheden helpend zijn – en niet bepalend? Kortom, hoe creëren we een samenleving die draait om Waardevol leven? En hoe kunnen burgerinitiatieven, zorgorganisaties en anderen elkaar versterken?
Vervolg webinar Wet zorg en dwang in thuiszorg met proeftuinen en inspectie
Geplaatst op 28 februari 2023 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Radicale vernieuwing zorg organiseerde 14 februari een webinar, samen met De Praktijk Tuinen Wet zorg en dwang, Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Met als onderwerp: ambulante verplichte zorg. Tijdens dit webinar werden de ervaringen uit de Praktijk Tuinen gedeeld, net als de bevindingen van de thema-bezoeken ‘ambulante onvrijwillige zorg’ van IGJ. Maar ook werden de ervaringen van onze eigen werkgroep Wet zorg en dwang in de thuiszorg gedeeld met mensen die actief zijn in de verpleeghuiszorg en zorg thuis.
Vraag over veiligheid bij rijden scootmobiel
Geplaatst op 13 februari 2023 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Als ergotherapeut bij Evean hou ik me bezig met rolstoelen en scootmbielen. Ik ben benieuwd hoe jullie omgaan met het dilemma veiligheid versus vrijheid. Ik kan (en wil) pas een…
Film ‘Gewoon’ je leven voortzetten?!
Geplaatst op 20 december 2022 - Thema's: Ruimte voor dementie, Betrekken directe omgeving, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Vader Geert en dochter Marlon van Wissen beklommen in de Week van de Radicale vernieuwing 2021 het podium (kijk het hier terug). Nadat Geert de diagnose dementie krijgt en zijn vrouw overlijdt, organiseren ze de benodigde ondersteuning zoveel mogelijk op basis van wat Geert fijn vindt. Marlon zorgt dat hij thuis kan blijven wonen en de gewenste dagstructuur krijgt. Zo blijft Geert midden in de samenleving met ondersteuning van thuiszorg. In het kader van de Week van de Radicale vernieuwing 2022 met het thema ‘Op zoek naar waardevol leven!’ gaat interviewer Oscar Kocken een jaar later bij hen op bezoek. Hoe gaat het nu met Geert en Marlon en welke uitdagingen komen zij tegen?
Oproep actieteam Ruimte voor dementie: communicatiemateriaal?
Geplaatst op 20 december 2022 - Thema's: Ruimte voor dementie, Betrekken directe omgeving
Beste deelnemende organisatie Radicale vernieuwing zorg, Vanuit Radicale vernieuwing zorg met het actieteam Ruimte voor dementie zijn we de beweging aan het maken om de samenleving meer te betrekken bij…
Video: Dit was de Week van de Radicale vernieuwing 2022!
Geplaatst op 20 december 2022 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Deze video geeft je in 12 minuten een inkijkje in de Week van de Radicale vernieuwing 2022. Met aandacht voor: Radicale vernieuwing zorg (in het verpleeghuis en thuis), Radicale vernieuwing langdurige ggz, Radicale vernieuwing jeugdzorg, Radicale vernieuwing zorgonderwijs en sector-overstijgend: Hoe creëren we een samenleving die draait om Waardevol leven?
Online bijeenkomst Kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’
24 januari 2023
Geplaatst op 16 december 2022 - Thema's: Knellende regels, Beweging verbreden en verdiepen
Vanuit het programma Wonen, Ondersteuning en Zorg voor Ouderen (WOZO) komt er in maart 2023 een nieuw kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’. LOC is nauw betrokken bij de totstandkoming daarvan en trekt daarin vanaf het begin graag samen op met cliëntenraden en deelnemers Radicale Vernieuwing zorg. Wil je meer weten en/of betrokken zijn bij de totstandkoming van het nieuwe kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’? Doe graag mee met deze bijeenkomst!
Online bijeenkomst Kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’
10 januari 2023
Geplaatst op 16 december 2022 - Thema's: Knellende regels, Beweging verbreden en verdiepen
Vanuit het programma Wonen, Ondersteuning en Zorg voor Ouderen (WOZO) komt er in maart 2023 een nieuw kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’. LOC Waardevolle zorg (ondersteuner van Radicale vernieuwing) is nauw betrokken bij de totstandkoming daarvan en trekt daarin vanaf het begin graag samen op met cliëntenraden en deelnemers Radicale Vernieuwing zorg. Wil je meer weten en/of betrokken zijn bij de totstandkoming van het nieuwe kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’? Doe graag mee met deze bijeenkomst!
Online bijeenkomst Kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’
16 december 2022
Geplaatst op 5 december 2022 - Thema's: Knellende regels, Beweging verbreden en verdiepen, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Vanuit het programma Wonen, Ondersteuning en Zorg voor Ouderen (WOZO) komt er in maart 2023 een nieuw kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’. LOC Waardevolle zorg (ondersteuner van Radicale vernieuwing) is nauw betrokken bij de totstandkoming daarvan en trekt daarin vanaf het begin graag samen op met cliëntenraden en deelnemers Radicale Vernieuwing zorg. Wil je meer weten en/of betrokken zijn bij de totstandkoming van het nieuwe kwaliteitskader ‘Zorg voor kwetsbare ouderen’? Doe graag mee met deze bijeenkomst!
Kwaliteit inzichtelijk maken: heiligt het doel de middelen?
Geplaatst op 5 december 2022 - Thema's: Knellende regels, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Kracht van kleine zorgorganisaties
Binnen de beweging Radicale vernieuwing zorg zijn mensen op zoek: hoe weten we of we het goede doen? En of we dat goed doen? Met het antwoord op die vragen kun je steeds opnieuw zo goed mogelijk aansluiten bij wat belangrijk is voor de mensen om wie het gaat: de cliënten, naasten en medewerkers. Hier kun je op vele manieren aan werken, geven vernieuwers aan. We laten ons daarbij echter nog teveel leiden door wat we denken dat goed is. We stoppen veel kostbare tijd in dingen die misschien lijken bij te dragen aan kwaliteit van leven, maar dat niet daadwerkelijk blijken te doen. Dat biedt kansen.
Werken aan fundamenten voor Waardevol leven – Terugblik Week van de Radicale vernieuwing
Geplaatst op 24 november 2022 - Thema's: Ruimte voor dementie, Betrekken directe omgeving, Knellende regels, Beweging verbreden en verdiepen, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Kracht van kleine zorgorganisaties
Leuk en aardig die radicale vernieuwing, maar ik krijg mijn roosters gewoon niet rond! Mooi, ‘dat wat belangrijk is in het leven van mensen voorop stellen’, maar hoe dan? Uitdagingen…
Hoe creëren we een samenleving die draait om Waardevol leven?
11 november 2022
Geplaatst op 9 november 2022 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Knellende regels, Beweging verbreden en verdiepen, Overig betrokkenen
Ook dit jaar organiseren betrokkenen bij Radicale vernieuwingsbewegingen de Week van de Radicale vernieuwing, ondersteund door LOC Waardevolle zorg. De week vindt plaats van 7 tot en met 11 november.…
Bijdrage tijdens Week van de Medezeggenschap
7 oktober 2022
Geplaatst op 30 september 2022 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
3 tot en met 7 oktober is het zover: de derde editie van de Week van de Medezeggenschap. Deze week wordt georganiseerd door LOC Waardevolle zorg ondersteuner van de beweging…
Week van de Radicale vernieuwing 2022
7 november 2022
Een week volop aandacht voor Radicale vernieuwing zorg, voor de andere vernieuwingsbewegingen én voor hoe we van elkaar kunnen leren en krachten kunnen bundelen.Theatermaker nodigt je uit voor Week van de Radicale vernieuwing
Geplaatst op 30 augustus 2022 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Al veel mensen hebben zich aangemeld voor de Week van de Radicale vernieuwing, dit jaar van 7 t/m 11 november 2022! Theatermaker Oscar Kocken, onze gastheer en gespreksleider tijdens de Week, heeft een korte video voor ons gemaakt. Kijk je mee?
Carintreggeland schaft verplichting dubbele medicatiecontrole af: ‘Meer tijd voor de cliënt’
Geplaatst op 12 juli 2022 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Bestuurder Heidi de Bruijn van Carintreggeland vertelt waarom zij de verplichting van dubbele medicatiecontrole hebben afgeschaft.
Kennismaking met minister Helder
Geplaatst op 6 april 2022 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
In gesprek met Minister Helder over medezeggenschap en onze vernieuwingsbewegingen.
Adviezen over Vrijheid, Veiligheid en Levensgeluk van cliënten: de Wzd.
Geplaatst op 4 april 2022 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Hoe geven we opvolging aan onze eerdere adviezen over vrijheid, veiligheid en levensgeluk van bewoners?
Aandachtspunten en aanbevelingen bij de evaluatie Wet zorg en dwang
Geplaatst op 1 februari 2022 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Concrete aanbevelingen bij de evaluatie Wet zorg en dwang vanuit onze beweging.
Persoonsgerichte zorg, de basis voor de Wet zorg en dwang (Wzd)
Geplaatst op 17 december 2021 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Een korte update vanuit ons actieteam ‘Vrijheid en veiligheid voor het levensgeluk van cliënten’
RVWO in de schijnwerpers tijdens inspiratieweek
Geplaatst op 25 november 2021 - Thema's: Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®
LOC Waardevolle zorg organiseerde van 8–12 november de Week van de radicale vernieuwing met als thema: ‘Samen doorbreken we muren’. Tijdens deze inspiratieweek stonden er dagelijks inspirerende onderwerpen en activiteiten…
Webinar met IGJ over de (pilot) Wzd
1 december 2021
Geplaatst op 5 november 2021 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Samen met IGJ organiseert de beweging Radicale vernieuwing zorg een webinar over de (pilot) Wzd voor medewerkers van deelnemende zorgorganisaties.
Sfeerverslag inspiratiebijeenkomst actiegroep Radicale vernieuwing zorgonderwijs
Geplaatst op 28 september 2021 - Thema's: Onderzoek, Knellende regels, Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®
Hoe kun je vorm geven aan de relatie tussen het zorgonderwijs en zorgorganisaties? Hoe organiseer je een goed leer-werkklimaat en hoe geef je hybride onderwijs nou goed vorm? Deze vraagstukken…
‘Zie de mens en sluit daarbij aan’ (mini-documentaire)
Geplaatst op 27 september 2021 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Beweging verbreden en verdiepen, Leven zoals je wilt
Caroline en Saskia, beide bestuurder van een organisatie in de ouderenzorg, zijn de trekkers van het actieteam ‘Vrijheid en veiligheid voor het levensgeluk van cliënten’ in de beweging Radicale vernieuwing…
Van Wet zorg en dwang naar Wet vrijheid, veiligheid en geluk? (mini-documentaire)
Geplaatst op 14 september 2021 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Overige onderwerpen
Hoe zou het zijn als je de Wet zorg en dwang, die ingestoken is om maatregelen in de zorg te beperken, insteekt vanuit een andere mindset? Eentje die veel positiever…
In gesprek over insluiting (mini-documentaire)
Geplaatst op 6 september 2021
Waar loopt men tegenaan en wat is er nodig als je de deuren van het verpleeghuis open wil laten? Wat zijn ervaringen, dilemma’s en oplossingen? Dat bespreken Siham Sbai en…
Als we het nu eens helemaal omkeren?
Geplaatst op 12 augustus 2021 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Betrokkenen binnen zorgorganisaties, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
We willen niet uitgaan van de zorg, die iemand op een bepaald moment nodig heeft. We willen uitgaan van het leven!
Actieteam Samen Zeggenschap: nieuwe vormen van zeggenschap voor cliënten, naasten en medewerkers
Welke nieuwe vormen van zeggenschap zijn er en hoe kunnen we die door ontwikkelen en toepassen, zodat we komen tot Samen Zeggenschap met cliënten, naasten en zorgprofessionals? Hierover buigt het…Hoe kunnen we meer kleinschalige wooninitiatieven stimuleren?
Geplaatst op 19 juli 2021 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Overige onderwerpen
Binnen de beweging Radicale vernieuwing zorg zet iedere deelnemende organisatie zich op een eigen manier in om de verpleeghuiszorg en/of zorg thuis zo te vernieuwen dat de zorg doorgaand aansluit bij wat voor de cliënten van betekenis is. Tietsjannie Hamstra (initiatiefnemer van Zorghuizen Noord Nederland) heeft vanuit deze ambitie recent kleinschalige woonvormen tot stand gebracht in Friesland. Tietsjannie organiseerde een bijeenkomst over het onderwerp: een verslag.
Dromen en dilemma’s Kwintes in beweging ‘van regels naar relaties’
Geplaatst op 22 juni 2021 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen
“We kunnen gewoon met iets kleins beginnen. Een klein initiatief dat grote impact kan hebben.” Dit was de conclusie van de inspiratiebijeenkomst bij Kwintes op donderdag 3 juni. Met begeleiders,…
Vernieuwingsplatforms nog meer verbonden
Geplaatst op 4 juni 2021 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®
Vanaf 1 juni kunnen bezoekers van www.waardevolonderwijs.nl ook heel eenvoudig een kijkje nemen bij andere vernieuwingsplatforms.
In gesprek over het (mogelijke) doel van een kwaliteitsplan en kwaliteitsverslag
Geplaatst op 2 juni 2021 - Thema's: Vernieuwend besturen en toezicht houden
Op 26 mei 2021 hebben Surplus, Innoforte, Raffy-Lâle-De Leystroom en Santé Partners elkaars verslagen eens tegen het licht gehouden in relatie tot het gedachtegoed van Radicale vernieuwing. En uitgewisseld hoe ze met het kwaliteitsplan en kwaliteitsverslag binnen de organisatie omgaan.
“Van regels naar relaties”, zijn we er klaar voor?
Geplaatst op 18 mei 2021 - Thema's: Onderzoek, Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Ter voorbereiding op mijn promotieonderzoek naar zorgzame organisaties ben ik op zoek naar organisaties die we zorgzaam kunnen noemen. En vooral ook wat deze organisaties dan zorgzaam maakt en laat…
Video-update actieteam Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Geplaatst op 20 april 2021 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Het team is intussen uitgegroeid tot een levendig netwerk waarbij steeds meer mensen en organisaties uit de sector aansluiten. Onlangs gaven de initiatiefnemers een update over de vele ontwikkelingen sinds de start van dit jaar. Met een doorkijkje naar waar de komende tijd aan gewerkt wordt.
Hoe kunnen toezichthouders Radicale vernieuwing omarmen?
Geplaatst op 16 april 2021 - Thema's: Vernieuwend besturen en toezicht houden
Wat betekent Radicale vernieuwing voor toezicht en besturing? Kunnen bewoners en naasten het leven leiden zoals zij dat willen? Hoe hou je (toe)zicht (op) of dat is wat er werkelijk gebeurt in de zorg? Of; hoe vind je de balans tussen (toe)zicht houden en vertrouwen? Voelen medewerkers zich gesteund als zij in hun werk bewust afwegingen maken tussen regels en cliëntwensen?
Samen Zeggenschap | Zorg, kwaliteit en regie dichter bij bewoners
Geplaatst op 16 april 2021 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Veel zorgorganisaties hebben een visie waarin betekenisvol leven van bewoners centraal staat. Hoe kun je dit van dag tot dag, moment tot moment concreet maken? In gesprek met Corine Jansen, kwartiermaker ‘Samen Zeggenschap’ bij Amstelring in Amsterdam.
Actieteam Vrijheid en veiligheid voor het levensgeluk van cliënten
Geplaatst op 24 maart 2021 - Thema's: Onderzoek, Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Beweging verbreden en verdiepen
“Je ziet bij ons niet zoveel zurigheid meer rondom de wet.” In gesprek met: Caroline Beentjes (Woonzorggroep Samen) en Saskia van Opijnen (Avoord) Saskia is er eerlijk over. In eerste…
Gratis minicursus Leyden Academy: ‘Liefdevolle zorg in de praktijk’
Geplaatst op 17 maart 2021 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Liefdevolle zorg is niet iets wat je via theorie in een boek kan leren. Dat leer je door te ervaren en te doen. Leyden Academy on Vitality and Ageing heeft daarom de gratis minicursus Liefdevolle zorg in de praktijk ontwikkeld.
Hoe crisismanagement idealen in de weg kan zitten
Geplaatst op 4 februari 2021 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Coronavirus
“Naasten werden ineens ongewenste bezoekers.” Een artikel uit onze nieuwste overzichtspublicatie Zicht op vernieuwing 4. Sensire geeft zorg thuis en heeft woonzorglocaties in de Achterhoek en de regio Zutphen. Een…
Actieteam Reflectie op crisis
11 februari 2021
Geplaatst op 25 januari 2021 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Coronavirus, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Activiteiten rondom Corona In vrijwel alle videogesprekken komt de impact van Corona aan de orde en wordt uitgewisseld hoe het staat met situatie in de locaties en hoe hiermee wordt…
Online sessie voor toezichthouders
20 januari 2021
Geplaatst op 6 januari 2021 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Hoe kunnen raden van toezicht radicale vernieuwing omarmen? Tijdens de inspiratieweek in november 2020 kon de sessie “Hoe kunnen raden van toezicht radicale vernieuwing omarmen?” onverhoopt niet doorgaan. Inmiddels hebben…
Terugkijken sessies Landelijke Inspiratieweek!
Geplaatst op 27 november 2020 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Onderzoek, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Beweging verbreden en verdiepen, Vernieuwing onderwijs, Coronavirus, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Het was spannend: hoeveel mensen uit de zorg zouden te midden van de coronasituatie deelnemen aan de online Inspiratieweek van Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg? Het blijken er in de week van 9 t/m 13 november 2020 evenveel te zijn als bij de meestbezochte Inspiratiedagen in het congrescentrum: 316. Ook de sfeer zit er goed in en nieuwe vormen van uitwisselen en inspiratie blijken voor herhaling vatbaar.
Wij kunnen toveren!
Geplaatst op 25 november 2020 - Thema's: Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®
Begin november presenteerde zorgorganisatie Topaz het boek 'Wij kunnen toveren!'. Hierin verhalen over hoe de zorg verandert als bewoners het meer voor het zeggen krijgen. Ook bruikbaar in het onderwijs.
Actieteam Reflectie op crisis
3 december 2020
Geplaatst op 25 november 2020 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Coronavirus, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Activiteiten rondom Corona In vrijwel alle videogesprekken komt de impact van Corona aan de orde en wordt uitgewisseld hoe het staat met de besmettingen in de locaties en hoe hiermee…
‘Wij kunnen toveren’ aan tafel bij Tijd voor Max
9 november 2020
Geplaatst op 6 november 2020 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Dit bijzondere boek van vernieuwer Topaz wordt in de Landelijke Inspiratieweek gepubliceerd. In het boek vertellen onder andere bewoners en medewerkers bij Topaz over de vernieuwingsbeweging 'van regels naar relaties' bij deze deelnemende organisatie. Lees verder voor meer info over het boek.
“Corona heeft het delen van kennis niet in de weg gezeten”
Geplaatst op 4 november 2020 - Thema's: Vernieuwing onderwijs, Coronavirus
Onderwijsvernieuwing in West-Brabant leert van de crisis
Joke Voermans, van oorsprong verpleegkundige maar al jaren actief in het zorgonderwijs, is een gedreven pleitbezorger van een nieuwe manier van leren. Praktijkgericht, ín de wijk (zonder onderscheid tussen intramuraal of extramuraal) en met een intensief contact tussen iedereen die maar kennis wil delen. Ze is er razend enthousiast over, en zij niet alleen. En dan komt dat virus…
Steeds meer instellingen sluiten zich aan bij nieuwe opleiding verzorgenden dementiezorg
Geplaatst op 25 oktober 2020 - Thema's: Vernieuwing onderwijs
De visie van de instelling, de bewoner en de dagelijkse werkpraktijk staan voorop. Het onderwijs sluit daarbij aan. Het leren is flexibel en praktijkgericht. Na twee jaar studeren de eerste studenten binnenkort af. Alle betrokken partijen willen de opleiding en de samenwerking voortzetten. En de samenwerking wordt uitgebreid.
Besturingssysteem Radicale vernieuwing voorbeeld op managementsite.nl
Geplaatst op 21 augustus 2020 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Dr. Diane Nijs is lector Imagineering en Vernieuwend Leiderschap aan Breda University of Applied Sciences. Bij zorgorganisatie Surplus (deelnemer Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg) begeleid zij de afgelopen vier jaar de vernieuwingsbeweging 'van regels naar relaties'. Over de theorie achter de manier van veranderen (het 'besturingssysteem') schreef ze een artikel met voorbeelden uit de praktijk.
Moeten alle overlegmomenten van voor de crisis wel terug komen?
Geplaatst op 19 juli 2020 - Thema's: Coronavirus
Zorgmedewerkers bij Noorderbreedte hebben in de coronacrisis bruikbare inzichten opgedaan. Zoals: moeten alle overlegmomenten van voor de crisis wel terug komen? En: kunnen we niet vaker collega’s uitwisselen tussen de locaties? Ook in Friesland deden zich schrijnende situaties voor, maar Noorderbreedte wil de positieve ervaringen ook graag voortzetten. Regiomanager Bert Renkema, verpleegkundig specialist Karin Miedema en verpleegkundige Marina Steeman lichten toe.
“Functie of status maakte ook niet uit, dat viel weg”
Geplaatst op 10 juli 2020 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Coronavirus, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Woonzorggroep Samen trainde in coronatijd behandelaren in ADL-verrichtingen. Miranda Kok is coördinator van de Samen Academie, de opleidingstak van Woonzorggroep Samen in Noord-Holland. De Samen Academie werd enige jaren geleden opgericht om leren in de organisatie een steviger positie te geven. Voor veel medewerkers leek leren niet op de eerste plaats te komen, omdat zij al hun energie nu eenmaal liever in de zorg steken. Leren is iets wat elke dag in alle lagen gebeurt, zegt Miranda – en zeker in de covid-tijd werd maar weer eens duidelijk hoe belangrijk dat is.
Lessen voor de toekomst
Geplaatst op 26 juni 2020 - Thema's: Onderzoek, Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Coronavirus, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
De beweging Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg kreeg van het VWS-ministerie de vraag om eerste belangrijke geleerde lessen uit de afgelopen corona-periode in een notitie te verwoorden. Die zijn vorige week in een notitie vastgelegd en verzonden aan het ministerie. De lessen kunnen zinnig zijn voor iedereen die wil leren van deze tijd.
Video: ‘Durven we nog in gesprek met bewoners/familie over regie?’
Geplaatst op 22 mei 2020 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Coronavirus, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
In zorgorganisaties in de beweging Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg begint meer ruimte te ontstaan om gesprekken met bewoners, naasten en medewerkers weer meer ruimte te geven. Over wat voor hen belangrijk is, over hoe zij willen leven en werken en over of de juiste dingen worden gedaan. In de crisissituatie was en is dit niet vanzelfsprekend.
Weer wandelen in het bos na overleg met de gemeente
Geplaatst op 22 mei 2020 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Coronavirus
In de Provinciaalse Zeeuwse Courant (PZC) is te lezen hoe radicaal vernieuwer Cederhof in overleg met de gemeeente heeft geregeld dat bewoners weer in het bos kunnen wandelen. Lees hieronder het hele artikel.
Eén uur bezoek per week als proef bij Topaz
Geplaatst op 13 mei 2020 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Coronavirus
Het Leidse verpleeghuis Topaz Lakenhof laat sinds gisteren mondjesmaat bezoek toe. Elke bewoner mag één uur per week een vast familielid of mantelzorger ontvangen, met mondkapje. De bezoekregeling past in de landelijke proef bij 25 verpleeghuizen.
Hier kunnen bewoners weer buiten wandelen | Bijzondere gelegenheden toch met naasten vieren
Geplaatst op 5 mei 2020 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Coronavirus, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Kracht van kleine zorgorganisaties
In het ‘Corona Teamoverleg’ van Zorghuizen Noord Nederland (deelnemer Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg) werden dilemma’s rondom de aanhoudende bezoekregeling besproken. Bestuurder Tietsjannie Hamstra: “Wij merkten allemaal op dat het voor de familie steeds moeilijker wordt om niet live op bezoek te kunnen komen en om zolang afstand te moeten hebben van hun geliefden. Men mist elkaar soms heel erg. Vooral in relatie met bijzondere gebeurtenissen in het leven die er zijn zoals bijvoorbeeld een 70-jarig huwelijksfeest, verjaardagen, moederdag en vaderdag.”
Elkaar helpen!
Geplaatst op 22 april 2020 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Coronavirus
Dus ben je zorgmedewerker, communicatiemedewerker, naaste, leidinggevende, bestuurder of op een andere manier betrokken bij (of geïnteresseerd in) de vernieuwingsbeweging en zou je met anderen in contact willen komen?
Onderzoek en oproep Amstelring versoepeling bezoekregeling verpleeghuizen
Geplaatst op 20 april 2020 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Coronavirus
Amstelring is deelnemer Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg. En onderzoekt nu samen met andere zorgaanbieders hoe de contacten tussen verpleeghuisbewoners en familieleden op een veilige manier mogelijk kunnen worden gemaakt als de regels worden versoepeld. 'De scenario’s zijn voor elk verpleeghuis anders.'
Geluk zit in een klein hoekje
Geplaatst op 31 maart 2020 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Ik was op bezoek bij Elver, een organisatie met als missie: bijdragen aan een gelukkig bestaan voor mensen met een verstandelijke beperking. Elver organiseerde een drie-daags inspiratiefestival voor medewerkers met…
Voorbeelden vanuit cliëntenraden
Geplaatst op 23 maart 2020 - Thema's: Coronavirus
Op www.cliëntenraad.nl is een themapagina aangemaakt over het coronavirus. Om cliëntenraden te informeren en om goede voorbeelden uit te wisselen.
Contact, ook na sluiting verpleeghuizen voor bezoek
Geplaatst op 23 maart 2020 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Coronavirus
Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg is een initiatief van LOC Waardevolle zorg. LOC heeft diverse keren per week overleg met het ministerie.
Samen verbeteren door actieonderzoek | Verslag masterclass
Geplaatst op 16 maart 2020 - Thema's: Onderzoek, Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Annemarie de Brabander is fysiotherapeut en onderzoeker ‘Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, van regels naar relaties’ bij Topaz. Zij gaf een masterclass tijdens het congres “zoek het uit!” afgelopen februari over actieonderzoek in het verpleeghuis en bij de beweging ‘van regels naar relaties’ bij Topaz.
Het is maar hoe je het bekijkt
Als ik dit schrijf zit ik bij mijn oma. Ze is 94 jaar. “Vierennegentig?! Ik wist wel dat ik oud was, maar zó oud?”, zegt ze op z’n Helmonds. Ik…Actieteam Vrijheid en veiligheid voor het levensgeluk van bewoners (online)
21 april 2020
Geplaatst op 3 maart 2020 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Na een voortvarende start van dit actieteam (zie ook dit artikel) hoogste tijd voor een volgende bijeenkomst!
Voortvarende start actieteam Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Geplaatst op 3 maart 2020 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Actieteam Vrijheid en veiligheid bestaat uit 16 zorgorganisaties. Een document met aanbevelingen over omgang met de nieuwe Wet zorg en dwang is al gemaakt, een eerste gesprek met VWS leverde op dat het actieteam kan rekenen op support van VWS en de inspectie. En de eerste bijeenkomst met alle actieteam-deelnemers leidde tot enthousiasme voor het vervolg. Een eerste impressie van de ontwikkelingen.
Interviews Radicale vernieuwing op Skipr (het nieuwsplatform voor de zorg)
Geplaatst op 28 februari 2020 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen
"De beweging Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg moest de mens weer het belangrijkst maken en niet de regels of protocollen. In de derde editie van het blad Zicht op vernieuwing blikt mede-initiatiefnemer Marthijn Laterveer blij terug op wat er in drie jaar is bereikt. ‘Maar het moet nog verder, want de vernieuwing is kwetsbaar’, zegt hij." Zo is te lezen op Skipr.nl
Zicht op vernieuwing – deel 3
Binnenkijken bij vernieuwers van de verpleeghuiszorg: inzichten, voorbeelden en overdenkingen.
Geplaatst op 5 februari 2020 - Thema's: Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Overzichtspublicatie die laat zien hoe we werken aan zichtbare verbetering van de zorg. En hoe we daarmee de droom van de beweging werkelijkheid maken! Met bijdragen van: Cederhof, De Leyhoeve,…
26/02: Actieteam Vrijheid en veiligheid voor het levensgeluk van bewoners
26 februari 2020
Geplaatst op 22 januari 2020 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
Dit actieteam zal een pilotgroep vormen om ervaringen en inzichten op te doen en deze uit te wisselen.
Landelijke dag Actie Leer Netwerk en Radicale vernieuwing
Geplaatst op 6 januari 2020 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Betrokkenen binnen zorgorganisaties, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Op 2 december jl. was de landelijke dag van het Actie Leer Netwerk. Het Actie Leer Netwerk is onderdeel van het landelijke Actieprogramma werken in de zorg. En wil een…
Wat heeft de vernieuwing betekend? Ambassadeurs van het eerste uur vertellen
Geplaatst op 20 december 2019 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
“Al kletsende bij Marja aan de thee vroeg ik wat zij vindt dat ‘van regels naar relaties’ ons heeft opgeleverd. ‘We zijn losser geworden’, vertelde ze, ‘het contact met bewoners…
‘Heddut ze al gevroagd?!’ Surplus over 3 jaar vernieuwen
Geplaatst op 20 december 2019 - Thema's: Knellende regels, Beweging verbreden en verdiepen, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
In een serie artikelen staan vier ambassadeurs van het eerste uur stil bij wat de beweging in de eigen zorgorganisatie zoal betekent en kijken terug en vooruit. Voor deze aflevering klom Sander Verschure, Surplus-programmamanager, in de pen.
3 jaar vernieuwen: ‘Het is geen project, het is een andere manier van werken’
In een serie artikelen staan vier ambassadeurs van het eerste uur stil bij wat de beweging in de eigen zorgorganisatie zoal betekent en blikken terug. Aan het woord is Marleen van der Sijs, Sensire-bestuurder.Cederhof opent zorgpension in Zeeland
Geplaatst op 1 november 2019 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Kracht van kleine zorgorganisaties
Deelnemer Cederhof opent zorgpension: 'De traditionele verpleeghuiszorg krijgt hiermee nieuwe vormen.'
Mijn Leefplan van Viattence: doen wat belangrijk is voor mensen
Geplaatst op 25 juli 2019 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
‘Op de vraag “Wie is mevrouw Jansen?” antwoordt de ene verzorgende “een bewoner met dementie in een rolstoel” en de andere “die mevrouw die vroeger juf was en het liefst in de tuin is.” Dáár gaat het om: de mens zien achter de aandoening. En afspraken maken die voor mevrouw Jansen van belang zijn.'
Presentatie vol voorbeelden vernieuwingstraject De Wever sinds 2017
Geplaatst op 12 juli 2019 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Met specifieke aandacht ook voor 'Slimmer werken: hulp van ondersteunende diensten en managementteam'.
Dossier Radicale vernieuwing in tijdschrift Verpleegkunde in praktijk en wetenschap (TVZ)
Geplaatst op 12 juli 2019 - Thema's: Onderzoek, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Lees alle artikelen uit het dossier. 'Er komen vele fraaie voorbeelden van ontregeling voor het voetlicht, dus het blijkt zeker wel mogelijk om de zorg vernieuwend in te richten. De maatschappelijke aandacht richt zich overigens weinig op dit soort succesvolle initiatieven in de verpleeghuissetting.'
Zomer-editie E-zine: ‘Zorg weer met, rond en vanuit mensen organiseren’
Geplaatst op 3 juli 2019 - Thema's: Onderzoek, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
"In de zorg zijn we gewend om in projecten te denken. Radicale vernieuwing gaat niet vanzelf en is zeker niet in één of twee jaar klaar. Het is hard werken en geen onderdeel van de organisatie blijft buiten schot."
Verwonderknop: mensen in de hele organisatie betrekken
Geplaatst op 7 juni 2019 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Medewerkers hebben in een spagaat gezeten, tussen regels volgen en welzijn voorop zetten. Daar is verandering in gekomen.
'Vroeger was het al snel: dat mag niet van de Inspectie. Nu vragen we het gewoon.'
Methode Beelden van Kwaliteit: ‘verfrissend’ in gesprek over kwaliteit
Geplaatst op 7 juni 2019 - Thema's: Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Wie is de mens achter de cliënt? Lees hoe Beelden van Kwaliteit medewerkers bij Viattence helpt niet alleen die bewoner beter te leren kennen, maar ook zelf te leren en zichzelf te ontwikkelen.
Verhuizing leidt tot elkaar versterkende behandeldiensten en zorgteams
Geplaatst op 7 juni 2019 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
“Bij Stichting Zorgcentra De Betuwe zijn we vier jaar geleden begonnen vanuit de opdracht van de organisatie aan de behandeldienst: Ga samen met de zorgteams zo dicht mogelijk om de…
Leefplezierplan bevordert leef- en werkplezier
Geplaatst op 20 mei 2019 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Een plan niet gebaseerd op protocollen en afvinklijstjes, maar op wat er voor mensen echt toe doet. Het Leefplezierplan slaat aan, en krijgt vervolg.
‘Zicht op vernieuwing 2’: nieuwe overzichtspublicatie radicale vernieuwing
104 pagina’s over hoe 11 vernieuwers werken aan zorg waarin niet de regels maar de mensen voorop staan. Inzichten, praktijkvoorbeelden en overdenkingen over zorg organiseren rondom de relatie tussen bewoner, naasten en medewerkers.‘Deel je successen’: in bioscoop vlogs bekijken uit eigen organisatie | Mét Hugo Borst
Geplaatst op 11 april 2019 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
'De verspreiding van het vernieuwen in de organisatie blijft soms ingewikkeld. Om daar aan te werken zaten we met z’n allen in de bioscoop om naar elkaars successen te kijken.' Een impressie.
Hoe kun je communicatie benutten voor de vernieuwing?
Geplaatst op 3 april 2019 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Enkele voorbeelden van deelnemers die communicatie inzetten om anderen in en om hun organisatie te laten zien hoe zij aan het vernieuwen zijn en hen (verder) te betrekken.
Overzicht afgeronde en lopende onderzoeken naar Radicale vernieuwing
Een inkijkje in de meeste onderzoeken die nu lopen, in onderzoeksresultaten die al beschikbaar zijn en hoe organisaties daar mee aan de slag kunnen.Wetenschappelijke kennis inbrengen in de opleidingen
Geplaatst op 16 maart 2019 - Thema's: Onderzoek, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ken je collega's!
Hoogleraar Wilco Achterberg vindt het van belang dat wetenschappelijke inzichten hun weg vinden naar de praktijk én naar de opleidingen.
Onderzoek ‘Van regels naar relaties’
Geplaatst op 15 maart 2019 - Thema's: Onderzoek, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ken je collega's!
Annemarie de Brabander doet onderzoek naar de beweging ‘Van regels naar relaties’. Hoe kunnen de onderzoeksinzichten vertaald worden naar Waarde-vol Onderwijs®?
13 mei Landelijke inspiratiebijeenkomst voor deelnemers: Wat is jouw volgende stap?!
Geplaatst op 7 maart 2019 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Weer een uitgelezen kans voor direct betrokkenen om ervaringen te delen en kansen te ontdekken op de landelijke inspiratiebijeenkomst 13 mei 2019!
Hoe werk eigenlijk zou moeten zijn | ‘Radicale vernieuwing laat zien dat er hoop is’
Geplaatst op 26 februari 2019 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie
In de podcastshow 'Energie aan het werk' vertelt Jaap Peters over meer menselijk organiseren. 'Radicale vernieuwing stemt mij hoopvol dat je in een paar jaar iets wel omver kunt krijgen.'
Over conformisme en een broodje kroket met mayonaise (Blog)
Geplaatst op 4 februari 2019 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Laatste blog van de coördinator Radicale vernieuwing bij zorgorganisatie Topaz over afspraken, (on)gehoorzaamheid en vertrouwen.
Oproep in blogs ‘om in netwerkje vaker zo uit te wisselen’
Geplaatst op 20 december 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs
Coördinatoren Sensire en Surplus bloggen over vruchtbare uitwisseling. "Een ervaring die veel vaker vervolg mag krijgen, op allerlei vraagstukken binnen de beweging."
E-zine: ‘We werken aan een gezamenlijke droom’
Geplaatst op 20 december 2018 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
We gaan terug naar de kern. Namelijk de relatie tussen mensen. Wat er in de beweging gebeurt is misschien radicaler dan we in eerste instantie denken.
Gescheiden werelden zonder blauwdruk (Blog)
Geplaatst op 10 december 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Met een ‘Radicale vernieuwingsbril’ op heeft Josine Engels, onderzoeker bij Topaz, eind oktober 2018 op het Europese Alzheimercongres in Barcelona rondgelopen. Ze heeft verschillende mensen gesproken over regels, systemen, structuren…
Interview met gastdocent Douwe Dronkert
Geplaatst op 29 november 2018 - Thema's: Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®
Studenten Waarde-vol Onderwijs® volgden onlangs hun eerste lessen van gastdocenten. Douwe Dronkert, communicatiegenerator van Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, gaf een blog- en vlogtraining.
Investeren in de relatie tussen zorgorganisaties en zorgkantoren loont
Geplaatst op 28 november 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Hoe investeren mensen uit verpleeghuizen en zorgkantoren hier in? Een interview en blog.
Onderzoeksresultaten voor praktijk: van bewustzijn naar reflectie naar actie
Geplaatst op 21 november 2018 - Thema's: Onderzoek, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Topaz zet onderzoek in om de beweging van regels naar relaties te ondersteunen. Wat gebeurt er in de dagelijkse praktijk en hoe ervaren de betrokkenen dit?
Wetenswaardigheden #1 – Augustus tot half november
Geplaatst op 20 november 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Een periodiek overzicht op hoofdpunten waar zoal aan gewerkt wordt in de beweging Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg en waar dat zoal toe leidt.
Bestuurders en cliëntenraden: Medezeggenschap aansluiten bij de bedoeling
Geplaatst op 7 november 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Bestuurders en cliëntenraden zoeken naar nieuwe wegen van medezeggenschap die bijdragen aan de bedoeling van Radicale vernieuwing. Een verslag met praktijkvoorbeelden.
’60 procent regels zelf bedacht, 222 afspraken opgeruimd’
Geplaatst op 2 november 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Waar lopen medewerkers tegenaan, wat frustreert ze? Vernieuwer De Waalboog nam processen, regels en afspraken kritisch onder de loep.
Enthousiasme actie-onderzoek ondersteunende diensten
Geplaatst op 25 oktober 2018 - Thema's: Onderzoek, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Intussen doen 13 organisaties mee om vanuit de hele organisatie de vernieuwing mogelijk te maken.
Ook met zorgkantoor ‘van regels naar relaties’ (blog)
Geplaatst op 19 oktober 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, van regels naar relaties. Ja mooi, totdat je te maken hebt met de zorgkantoren. En hun regels. Iets in die strekking is iets dat vaker te horen…
Gaby Elhorst (Viattence): ‘Weten wie het individu is en liefdevolle zorg bieden’
Geplaatst op 18 oktober 2018 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Viattence ging van 500 protocollen naar 186.
Theatershow Radicale Vernieuwing
Geplaatst op 16 oktober 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Overige onderwerpen, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
In de Radicale Vernieuwing Theatershow gaat het duo Rol en Co samen met auteur Jaap Peters op humorvolle wijze het gesprek aan met de zaal over de rariteiten die organisaties dagelijks met zich meebrengen. Bij toeval ontstaat er na afloop een lijst met ‘dat gaan we morgen anders doen (fixen)’.
Programma landelijke inspiratiedag 12/11 bekend! 23 deelsessies
Meer dan 50 mensen die betrokken zijn bij verpleeghuizen die meedoen aan Radicale vernieuwing verpleeg(huis)zorg verzorgen 12 november een deelsessie. Tijdens deze bijeenkomst die speciaal bedoeld is voor mensen die…E-zine: ‘Radicale vernieuwing een begrip’, van ambitie naar gedrag
Geplaatst op 28 september 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Het begon als een droom, waar mensen aan wilden werken. Met de ambitie dat het een veenbrand zou worden. Dat lijkt inmiddels gelukt!
Energieke aftrap Waarde-vol Onderwijs Leiden
Geplaatst op 27 september 2018 - Thema's: Onderzoek, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®
Begin oktober start een groep studenten uit Leiden en omgeving met een uniek opleidingstraject voor zorg en welzijn. Op 25 september hadden ze hun introductiedag. "We gaan leuke dingen doen samen!"
Vlog | Gesprekskaartjes: voor als je ‘nee’ hoort maar een goed idee hebt!
Geplaatst op 27 september 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
"Krijg jij ook wel eens nee te horen? Van je collega of leidinggevende? Terwijl je zelf denkt dat het een ontzettend goed idee is? Voor collega's kan het ook lastig zijn om 'ja' te zeggen."
“Het uiteindelijke doel is liefdevolle zorg”
Geplaatst op 26 september 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ken je collega's!
Binnen het project Waarde-vol Onderwijs ligt de nadruk op hoe je aansluit bij dat wat voor bewoners betekenis heeft. "Die insteek past goed bij ons", aldus Lita Berkhout, bestuurder bij ActiVite.
Medewerkers als motor van vernieuwing
Geplaatst op 20 september 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ken je collega's!
Trotse, goed opgeleide medewerkers kunnen de radicale vernieuwing van de verpleeghuiszorg verder brengen. Dat stelt Lia de Jongh, voorzitter van de Raad van Bestuur van Topaz.
“Vernieuwing onderwijs versterkt vernieuwing verpleeghuiszorg”
Geplaatst op 19 september 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®
'Vernieuwing van de verpleeghuiszorg dient hand in hand te gaan met de vernieuwing van het onderwijs', stelt Marthijn Laterveer, coördinator bij LOC Zeggenschap in zorg.
Special: Hoe kunnen regels bijdragen aan waarde-volle zorg?
Geplaatst op 17 september 2018 - Thema's: Knellende regels
54 pagina's praktijkvoorbeelden en tips. Regelopruimacties en verbeteraanpakken uit de beweging die radicaal vernieuwende zorgorganisaties maken 'van regels naar relaties'.
Special: Hoe kunnen regels bijdragen aan waarde-volle zorg?
Geplaatst op 17 september 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
54 pagina's praktijkvoorbeelden en tips. Regelopruimacties en verbeteraanpakken uit de beweging die radicaal vernieuwende zorgorganisaties maken 'van regels naar relaties'.
Eerste studenten binnenkort van start bij DSV|verzorgd leven
Geplaatst op 10 september 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ken je collega's!
Met uniek en vernieuwend praktijk-leertraject. Directeur-bestuurder Gerard Herbrink vertelt waarom hij zo enthousiast is over de nieuwe aanpak.
“Vrijheid en veiligheid zijn begrippen die iedereen anders invult”
Geplaatst op 4 september 2018 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Zorggroep Meander wil bewoners ruimte bieden om veiligheid en vrijheid op maat te ervaren. Ze organiseerden inspiratiesessies vol praktische tips voor zorgverleners en familie.
Actieonderzoek ‘Ondersteunende Diensten Verpleeghuiszorg’
Geplaatst op 7 augustus 2018 - Thema's: Onderzoek, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Overige onderwerpen, Leven zoals je wilt
Catharina Stichting neemt deel aan het actieonderzoek ‘Ondersteunende Diensten Verpleeghuiszorg’. Dit initiatief van Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg richt zich op de nieuwe rol van de ondersteunende diensten bij de kanteling van…
Oproep Topaz in jaarverslag: deel de leuke momenten!
Geplaatst op 24 juli 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
In het jaarverslag kijkt Topaz terug op een jaar radicaal vernieuwen, wat gaat er radicaal anders?
Een logeerbed als voorbeeld van radicale vernieuwing
Geplaatst op 17 juli 2018 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
"Ik dacht eerst ook: het gaat toch maar om een logeerbed? Maar inmiddels kijk ik er anders naar. Voor bewoners betekent het..."
Blog | Een dag in het verpleeghuis: even stilstaan bij de beweging
Geplaatst op 9 juli 2018 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Prachtige blog op ons vernieuwingsplatform door Daphne Mensink, projectleider Radicale vernieuwing bij Sensire in de Achterhoek.
E-zine: Groei beweging, ‘Alles ter discussie stellen’, Inspectie
Het nieuwste E-zine over Radicale vernieuwing is weer uit! Met actuele ontwikkelingen en verhalen uit de landelijke vernieuwingsbeweging.Verpleeghuiszorgsector: ‘samen vernieuwingsbeweging onomkeerbaar maken’
Nog deze zomer zetten zorgorganisaties concrete vervolgstappen om de beweging vanuit een bredere groep organisaties en onafhankelijk van de subsidieverstrekker voort te zetten. Voor de sector, door de sector.‘Alles ter discussie stellen vraagt wel wat’ | Vernieuwingsexpedities
Geplaatst op 25 juni 2018 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Sensire opent deuren voor Radicaal vernieuwers - Bewoners en naasten volwaardiger
Uitgebreide publicatie: Zicht op vernieuwing in de beweging | Veel voorbeelden!
Bijna 100 pagina’s over hoe 8 vernieuwers werken aan zorg waarin niet de regels maar de mensen voorop staan. Inzichten en praktijkvoorbeelden over zorg organiseren rondom de relatie tussen bewoner, naasten en medewerkers.Publicatie vol voorbeelden Radicaal vernieuwen
Geplaatst op 4 juni 2018 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Leven zoals je wilt
Ruim een jaar na de start deelden betrokkenen 14 mei tijdens een vernieuwingscongres allerlei praktijkvoorbeelden. Neem een inkijkje via video's, artikelen, blogs, en foto's.
Tips om te komen tot woonomgeving waar bewoners zich thuisvoelen
Geplaatst op 4 juni 2018 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Leven zoals je wilt
Moeten wij het verpleeghuis zo inrichten dat een ander zich thuisvoelt? Natuurlijk niet! Hoe woonden de bewoners voorheen? Wat weet de familie ons te vertellen? Wat vindt de bewoner prettig? Het is hún thuis, dus laat hen ook bepalen!
Zorgorganisaties en zorgverzekeraar trekken Radicale vernieuwing door naar onderwijs
Geplaatst op 22 mei 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Zorgorganisaties en zorgverzekeraar Zorg en Zekerheid slaan de handen ineen en willen samen radicale vernieuwing doortrekken naar het zorg- en welzijnsonderwijs. “Het beroepsonderwijs moet beter aansluiten bij de nieuwe praktijk”.
Radicale onderwijsvernieuwing: overzicht kansen en knelpunten
Geplaatst op 8 mei 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Radicale Vernieuwing Waarde-vol Onderwijs®, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Allerlei mensen zijn actief om onderwijs ook radicaal te vernieuwen. Na een eerste kennismaking afgelopen jaar, wisselden mensen uit zo'n 10 initiatieven begin dit jaar opnieuw uit. Een impressie.
Vrijheid door regie en veiligheid
Geplaatst op 20 april 2018 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Wat betekent vrijheid en veiligheid voor de cliënt? Hoe heb je een goed gesprek met cliënt en familie? Hoe doen we dit samen, als collega’s en familie? Lees meer over de aanpak van Zorggroep Meander en bekijk de tools en handreikingen.
Toezichthouder blogt: ‘Levensverhalen raadsleden, wat levert dit nu op?’
Geplaatst op 16 april 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Over "elkaar beter leren kennen, weten waar iemand vandaan komt en wat hij of zij heeft meegemaakt. Dat maakt het contact een stuk makkelijker. Dit zouden we vaker moeten doen, tijd uittrekken voor het echte gesprek. En dan niet alleen in de bestuurskamer maar overal in de organisatie."
E-zine: echtpaar, medewerkersinitiatieven en ‘fantastische ICT-storing’
Geplaatst op 30 maart 2018 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Overige onderwerpen, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Het nieuwste E-zine over Radicale vernieuwing is weer uit! Met actuele ontwikkelingen en verhalen uit de landelijke vernieuwingsbeweging.
‘De beweging begint bij Surplus echt op gang te komen’
Geplaatst op 29 maart 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Surplus: een van de deelnemers in het hart van de vernieuwingsbeweging. De 'eigen standaard' die zij ontwikkelden schrapt vanzelfsprekende rapportages en biedt meer tijd voor echte aandacht.
Kalorama ontworstelt zich stap voor stap aan de systeemwereld
Geplaatst op 28 maart 2018 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Van regels naar relaties; de bewoner centraal stellen en minder kijken naar regels. De afdeling De Musschenberg van locatie Kalorama in Beek ziet in de praktijk wat dit oplevert voor de cliënten, maar ook hoe moeilijk het in eerste instantie toch nog is om het systeemdenken los te laten.
Ergotherapeut gooit agenda om: ‘Relaties voorop, minder werkdruk’
Geplaatst op 5 maart 2018 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs
21 februari kwamen specialisten ouderengeneeskunde en allerlei andere behandelaren samen om te bespreken wat je in de praktijk tegenkomt als je Radicaal wilt vernieuwen. Sieska Bervoets-Martens is ergotherapeut bij Topaz…
Blog: Breng het zachtgekookte eitje terug aan het verpleeghuisontbijt
Geplaatst op 2 maart 2018 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten
21 februari kwamen specialisten ouderengeneeskunde en allerlei andere behandelaren samen om te bespreken wat je in de praktijk tegenkomt als je Radicaal wilt vernieuwen. Vlak na de bijeenkomst schreef Wilco…
Radicaal vernieuwer Sensire over belang vrijwilligers voor relaties
Geplaatst op 19 februari 2018 - Thema's: Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ambassadeurs
Zorgorganisatie Sensire is vanaf het eerste uur actief in de beweging Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg. De landelijke beweging met intussen 52 deelnemende zorgaanbieders en gestart door LOC. De Achterhoekse nieuwswebsite ‘Contact’…
Onderzoek Topaz: relaties meest essentieel voor welbevinden en werkplezier
Geplaatst op 1 januari 2018 - Thema's: Onderzoek, Ambassadeurs
Josine Engels deed onderzoek naar relaties tussen bewoners, familieleden en verzorging bij zorginstelling Topaz Munnekeweij vanuit de universiteit van Leiden. Dit onderzoek sluit goed aan bij Radicale vernieuwing. Engels concludeert dat de relatie met de zorgmedewerkers essentieel is voor welbevinden van bewoners.
Digitale publicatie vol voorbeelden 1e half jaar Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg
Geplaatst op 2 oktober 2017 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Overige onderwerpen
Waar staat de landelijke beweging Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, van regels naar relaties na een half jaar? Lees het in de publicatie Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg van september 2017.
Inzichten en tips van coördinatoren uit de vernieuwingsbeweging
Geplaatst op 1 augustus 2017 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Uitspraken, ervaringen, uitdagingen en behoeften, tips en achtergrondinformatie over de Radicale Vernieuwingsbeweging.
Inzichten en tips van cliëntenraden uit de vernieuwingsbeweging
Geplaatst op 1 augustus 2017 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Uitspraken, ervaringen, uitdagingen en behoeften, tips en achtergrondinformatie over de Radicale Vernieuwingsbeweging.
Inzichten en tips van bestuurders uit de vernieuwingsbeweging
Geplaatst op 1 augustus 2017 - Thema's: Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Uitspraken, ervaringen, uitdagingen en behoeften, tips en achtergrondinformatie over de Radicale Vernieuwingsbeweging.
Jazz voor Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg
Geplaatst op 21 juli 2017 - Thema's: Overige onderwerpen
Tijdens de landelijke radicale vernieuwingsbijeenkomst vlak voor de zomer van 2017 gingen projectcoördinator Sander Verschure en zijn collega’s met andere deelnemers van verpleeghuizen uit de beweging in gesprek. Aan de hand van jazzmuziek en een presentatie.
Katern radicale vernieuwing in Zorg & Zeggenschap van juli
Geplaatst op 7 juli 2017 - Thema's: Knellende regels
Lees het katern Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, Van regels naar relaties van het tijdschrift Zorg en Zeggenschap van het LOC van juli 2017. Thema's: deelnemers en hun ervaringen, eerste 100 dagen van vernieuwer Topaz, verkenningen waarde-volle zorg. Riederborgh en Zinzia Zorggroep.
Presentatie over eerste 100 dagen bij vernieuwer Topaz
Geplaatst op 18 juni 2017 - Thema's: Knellende regels
Van regels naar relaties bewegen is uitgangspunt van Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg. Dat vraagt wel wat van betrokkenen. Tijdens de landelijke inspiratiebijeenkomst van 22 mei 2017 vertelt Topaz-projectleider Eva van Zelm over haar eerste honderd dagen als projectleider.
De Leyhoeve wil regels begrijpelijk maken
Geplaatst op 15 juni 2017 - Thema's: Knellende regels, Ambassadeurs
Renske Jetten is projectleider Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, van regels naar relaties bij Woonlandschap De Leyhoeve in Tilburg. Zij vertelt tijdens een vernieuwingssessie over hun ervaringen en inzichten. Onder andere over De Leydraden.
Archipel: ‘Radicale vernieuwing vergt van alle betrokkenen een omslag’
Geplaatst op 8 juni 2017 - Thema's: Knellende regels
In het magazine van Archipel is een artikel verschenen over hun deelname aan Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, van regels naar relaties. Met daarin aan het woord de projectleider binnen de Archipel-locatie in Nuenen, een contactverzorgende en een lid van de cliëntenraad.
Teamverpleegkundige op radio over deelname Radicale Vernieuwing
Geplaatst op 7 mei 2017 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Knellende regels
GL8, een omroep in Gelderland en Noord-Limburg (regio rondom Heumen, Mook en Middelaar), ging voor hun radio-uitzending van 'Gezond en wel' van vandaag in gesprek met Barbera Jolink.
Stentor: Verpleeghuiszorg volledig vanuit belang bewoners organiseren
Geplaatst op 20 maart 2017 - Thema's: Knellende regels, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers
Vandaag verschijnt in De Gelderlander en De Stentor een interview met een verpleegkundige en cliëntenraadslid van zorginstelling Sensire.
Films startcongres Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg online!
Geplaatst op 21 februari 2017 - Thema's: Knellende regels, Vrijheid en veiligheid voor levensgeluk cliënten, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Overige onderwerpen, Vernieuwend besturen en toezicht houden, Leven zoals je wilt
Bekijk de video-opnames van het startschot van de beweging Radicale vernieuwing van staatssecretaris Martin van Rijn.
Radicale verpleeghuiszorgvernieuwer Sensire stelt lokale gemeenschap centraal
Geplaatst op 15 februari 2017 - Thema's: Betrekken directe omgeving, Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Ervaringen van bewoners, naasten en medewerkers, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Radicale verpleeghuiszorgvernieuwer Sensire stelt lokale gemeenschap centraal
Kwaliteitskader verpleeghuiszorg optimaal benutten
Geplaatst op 16 januari 2017 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Op vrijdag 13 januari 2017 heeft de Raad van Bestuur van het Zorginstituut Nederland het ‘kwaliteitskader verpleeghuiszorg’ vastgesteld. Dit document biedt richting aan wat we in Nederland mogen verwachten van de verpleeghuiszorg.
Cliëntenraad en bestuur Topaz over deelname Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg
Geplaatst op 21 november 2016 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie, Vernieuwing onderwijs, Vernieuwend besturen en toezicht houden
Zorginstelling Topaz uit Leiden doet mee aan Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, als een van de vier kern-organisaties. Hoe en met welk doel zij radicaal gaan vernieuwen? En wat is daarvoor nodig? We vroegen het leden van de cliëntenraad en de bestuursvoorzitter.
Topaz: ‘experimenteren en vernieuwen voor liefdevolle zorg’
Geplaatst op 8 november 2016 - Thema's: Knellende regels
Topaz is één van de vier zorgorganisaties in Nederland die meedoet aan 'radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, van regels naar relaties'. VWS regelt dat wij ons echt op de bedoeling van goede zorg kunnen richten en wil daarvoor regels schrappen die dit in de weg staan.
Woonzorgcentrum De Leyhoeve uit Tilburg schrapt bureaucratie
Geplaatst op 1 november 2016 - Thema's: Knellende regels
Woonzorgcentrum De Leyhoeve in Tilburg hoeft zich de komende drie jaar niet aan allerlei zorgregels te houden. VWS vindt het goed dat vier instellingen 486 regels laten voor wat ze zijn.
Katern radicale vernieuwing in Zorg & Zeggenschap van september
Geplaatst op 30 september 2016 - Thema's: Knellende regels, Samenwerken vanuit een gedeelde visie
Het katern Radicale vernieuwing verpleeghuiszorg, Van regels naar relaties van het LOC tijdschrift Zorg & Zeggenschap van september 2016 bevat onder andere: 'Zorg die van waarde is', interview met de twee coördinatoren en Systemen op de tweede plaats, interview met directeur Langdurige Zorg (VWS) Martijn Verbeek.