Zorgboerderij Reigershoeve opent hek erf voor bewoners met dementie
Radicale vernieuwing
Geplaatst op 30 maart 2026
Bernadette Willemse, bestuurder van deelenemer de Reigershoeve (Heemskerk), schreef deze blog met een prachtig voorbeeld van hoe het kan: open deuren voor mensen met dementie!
“Het hek van de de Reigershoeve is vorige week eindelijk van het slot gegaan! Vandaag stond hierover een mooi stukje in het Noordhollands Dagblad [zie onderaan de blog, red.]. Het geeft een inkijkje in hoe bewoners, familie en collega’s deze stap ervaren. Op ons 12,5-jarig jubileumfeest op 1 april openen we onze nieuwe entree ook nog heel officieel en feestelijk. Want mijlpalen zijn er om gevierd te worden!
Deze belangrijke stap naar meer vrijheid én minder frustraties voor onze bewoners namen we na een lange, maar mooie voorbereiding met collega’s, familie en vrijwilligers. De Zorgdragers die zich inzetten voor ‘Voluit leven met dementie’ hielpen ons op weg. Valentijn Kerstens en Jean-Paul Kerstens van maak<architectuur namen ons terrein kritisch onder de loep en ontwikkelden samen met ons een mooi plan om op een goede manier open te gaan. En tot slot bleef Francien van de Ven ons natuurlijk onvermoeibaar aanmoedigen om het echt te gaan doen!”
In deze videopresentatie vertelt Bernadette Willemse meer over het proces, en laat ook beelden zien van de Reigershoeve.
“Het hele proces heeft ons geïnspireerd om vanaf 2026 op een volledig andere manier met ‘Samenzeggenschap’ aan de slag te gaan. Niet als afzonderlijke groepen met aparte raden. Maar als één geheel met een Denktank en Reigerberaad van collega’s, familie en vrijwilligers. Hierover later meer!”
In een bijeenkomst over samenzeggenschap met andere vernieuwers in het Land van Omzien vertelde Bernadette Willemse er al wat meer over, kijk en lees er hier meer over.

Wil jij het verschil maken in jouw organisatie? De Reigershoeve opent haar deuren, laat je inspireren en neem handvatten mee voor de cultuurverandering die nodig is:
👉 𝗠𝗮𝗮𝗻𝗱𝗮𝗴 𝟴 𝗷𝘂𝗻𝗶, 𝟭𝟰.𝟬𝟬–𝟭𝟲.𝟬𝟬.
Achtergrondinformatie over dit bezoek: www.linkedin.com/…86880-y4Et